Miroslava, Prešov: Neskutočne ma páli klitoris

Dermatologická poradňa23.01.2013
Miroslava, Prešov: Neskutočne ma páli klitoris

Dobrý deň pani doktorka,
veľmi pekne Vás prosím o radu. Mám 26 rokov, som mladá žena a doteraz som žiadne problémy nemala. Môj problém je trocha úporný, neviem či spadá do gynekológie, či kožného lekárstva. Už takmer rok ma veľmi páli okolie klitorisu, konkrétne miesto medzi uretrou a klitorisom, taký malý kúsoček kože.

U urológa bolo všetko v poriadku. Moja gynekologička vraví, že to nebude gynekologického rázu, kvasinky potvrdené nikdy neboli, opakujú sa mi stále ale baktérie, po preliečení rôznymi atb, krémami pálenie ale neprestáva, (bol mi braný ster aj z vulvy kože). Imunologička vraví zase, že je to znížená imunita IgG4 a bude mi podaná autovakcína.

Prosím Vás pekne o radu, v čom môže byť problém? Zaoberajú sa liečbou slizníc pohlavných orgánov dermatológovia? U kožnej som ešte nebola. Mám také úporné stavy, keď si na to miesto, kde ma to páli musím dať ľadový obklad, alebo studenú sprchu. presne miesto, kde začína klitoris, dráždec., nie je to červené ale mierne ružové.

Som z toho zúfalá, pohlavný styk som kvôli tomu nemala rok, znepríjemňuje mi to život v práci aj v súkromí. Ináč som rok po dobratí lieku Roacuttane, ktorý som užívala na liečbu pustúl na tvári, môže to s tým súvisieť? U imunológa mi alergia na nič nebola zistená a nepoužívam už z obavy žiadnu intímnu kozmetiku, na to pálenie mi dala imunologička Locoid s hydrokortizolom, ale nepomohlo. Tesné oblečenie nenosím, to miestečko je prekrvené a veľmi citlivé. Veľmi pekne ďakujem za radu a za Váš čas.

Miroslava, Prešov

Milá Mirka,
problém, ktorý popisuje, je určite veľmi nepríjemný, ale rozhodne nevešajte hlavu. Je veľmi ťažké povedať, komu tento problém patrí, ale určite aj dermatológ do toho môže rozprávať. Bolo by priam ideálne, aby ste vyhľadala dermatológa, ktorý by urobil kompletné vyšetrenie /myslím tým odber materiálu na kultivačné vyšetrenie/ a následne Vám predpísal aj lokálnu liečbu.

Kým tak urobíte, nechajte si v lekárni urobiť 3% tanín borovú vodu, ktorou sa budete umývať a následne by bol vhodný krém Imacort, Fucicort alebo krátkodobo aj krém s obsahom silnejšieho kortikoidu /Elocom cr, Kuterid cr., Belogent. cr.../. Následne sú vhodné prípravky s obsahom E vitamínu a Panthenolu, ktoré pokožku upokoja. Verím, že sa vám podarí tento nepríjemný problém aspoň zlepšiť, kým sa rozhodnete pre návštevu dermatológa. S užívaním Roaccutanu to nemá nič spoločné.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa