Olej v starostlivosti o detskú pleť

Dermatologická poradňa07.12.2011
Olej v starostlivosti o detskú pleť

Moja 5-ročná dcéra má odmalička veľmi suchú pleť s nábehom k ekzému, alebo červeným škvrnám a to najmä počas chladnejšieho počasia, ale aj v lete má pleť stále suchú.

Akýkoľvek špeciálny krém na ošetrenie pleti ju štípe, našli sme Azolan s prídavkom olivového oleja, ktorý ju neštípal, a keď sme ho nedostali, začali sme používať detský olej, ktorý ju neštípe.

Tie červené škrvny sa počas dňa potom znova vytvoria, v MŠ ju nemôžu tak často natierať, ako keď je doma, a tak sa stav jej pleti ani nezlepšuje, ani nezhoršuje.

Je detský olej vhodný na bežné ošetrenie pleti namiesto krému? Ako pôsobí na zdravú a problematickú pleť olej a ako krém? Čo je vhodnejšie? Dcérke nečistím tvár mydlom, iba čistou studenou vodou, čistiace pleťové mlieka ju štípu.

Monika, Nové Zámky

Milá Monika,

predpokladám, že problém, ktorý má Vaša malá dcérka s pokožkou Vás nesmierne trápi. Zdá sa, že u nej začínajú prvé príznaky detského ekzému /dermatitis atopica/, pre ktorý je typická suchá červená koža.

Rozhodne vyhľadajte kožného lekára, ktorý prevezme Vašu dcérku do starostlivosti a predpíše jej krémy s obsahom oleja, ev. ovsených vločiek a obilných klíčkov. Olej pokožku premastí, ale na bežné ošetrovanie počas dňa sú vhodnejšie krémy.

Aspoň 2 x v týždni jej ruky vykúpte vo vlažnej vode s prísadou liečivého oleja /Balneum Hermal Plus. ev. Balmandol.../

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa