Povedzte STOP vypadávaniu vlasov!

Dermatologická poradňa08.11.2011
Povedzte STOP vypadávaniu vlasov!

Dobrý deň. Chcela by som sa Vás opýtať na otázku vlasov. Posledný rok mi dosť začali padať vlasy, strašne sa mi preriedili a mám miesta, kde vôbec nemám vlasy, napríklad na temene mám veľmi riedke, a aj nad čelom. Vyskúšala som už všetko.

Prosím vás, poraďte mi, existuje nejaký možný prípravok na opätovný rast vlasov? Ďakujem za odpoved

Jana, Kremnica

Milá Janka,

Chápem Vás, že vypadanie vlasov je problém, ktorý Vás určite trápi.

Neviem koľko máte rokov, ani to, či ste absolvovala nejaké vyšetrenia týmto smerom /myslím tým najmä vyšetrenie krvného obrazu, hladinu železa v sére, hormóny štítnej žľazy, gynekologické hormonálne vyšetrenie, vyšetrenie očí a hľadanie infekcie krčnej, vyšetrenie chrupu/ ...

Vypadávanie vlasov veľmi často súvisí práve s ťažkosťami internými, u žien vo vyššom veku so zníženou produkciou estrogénov. Práve tieto vyšetrenia uľahčujú prácu dermatológovi, ktorý sa riadi výsledkami a navrhne vhodný terapeutický postup.

Neviem, čo všetko ste už užívala, ale v lekárňach skutočne dostať preparáty, ktoré stav zlepšia. Informujte sa v lekárni aj na ev. nový preparát firmy Avene.

Miesta, ktoré sú bez vlasov je vhodné ošetrovať aj kryomasážou snehom kyseliny uhličitej, čo značne zlepší prekrvenie a následne sa zlepší aj rast vlasov. Neviem, aké dlhé sú Vaše vlasy, ale nie je vhodné nosiť rôzne ozdoby a spony, vlasy by nemali byť traumatizované.

Verím, že sa Vám podarí riešiť problém s vlasmi k Vašej spokojnosti.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa