Príznaky pásového oparu

Dermatologická poradňa04.04.2011
Príznaky pásového oparu

Pani doktorka, vlani som mala pásový opar, ktorý som mala od ľavého kĺba a trpela som bolesťami na nervovom ukončení v pravej strane. Mala som vyrážky, liečená som bola u kožného lekára v Lučenci. Teraz mám bolesti pod celou lopatkou a ústi mi to popod pravý prsník a končí na hrudnej kosti pod prsníkom. Trpím už 2 mesiace. Mám také isté bolesti ako pri pásovom opare.

Obrátila som sa na infektológa, ktorý mi len ústne povedal, že keď nemám vyrážky, tak to pásový opar, ani herpes nie je. Keď dostanem vyrážky, mám prísť a budú ma liečiť.

Mala som veľké obavy, keď ma bolel aj pravý prsník, no na mamografii mi vyšli výsledky negatívne. Včera som bola u neurológa, zistil, že mám skrivenú chrbticu, dostala som obstrek a večer bolesti znova prišli tak, že som bolesť musela utíšiť tabletkou.

Mám 60 rokov, som na starobnom dôchodku. Pani doktorka, prosím Vás, môže sa ukázať pásový opar aj bez vyrážok? Stále mám pocit, ako keby som ho prekonávala. Za vašu odpoveď čo najsrdečnejšie ďakujem

Alena, Poltár

Milá pani Alenka. Pásový opar je typický tým, že na koži musia byť prítomné vyrážky /pľuzgieriky na zapálenej koži/ Ak toto nie je prítomné, skutočne sa nejedná o pásový opar.

Vrelo odporúčam konzultovať opakovane neurológa a eventuálne aj ortopéda /chorá chrbtica môže robiť veľké problémy/ Často sa takéto ťažkosti riešia aj v rámci rehabilitácie.

Prajem skoré uzdravenie

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa