Problém s lupinami

Dermatologická poradňa07.02.2010
Problém s lupinami
Dobrý deň, mám dlhšie pretrvávajúci problém vo vlasovej časti. Už som bola u 3 dermatológov a každý mi povedal niečo iné a predpísal inú liečbu. Najnovšie ide o lupienku. Problém je v tom, že nič mi nezaberá. Resp. zaberá ale znovu sa to vráti. Všetci tvrdia že ide o stres, ale kto ho dnes nemá? Hlavný problém je však to, že nemôžem nosiť tmavé veci, na ktorých je vidieť šupiny. Je to nechutné, nepríjemné, svrbí to a je to veľmi neesteické. Pracujem s ľuďmi a preto by som to chcela odstrániť. Ak by sa dalo ešte niečo robiť. Ďakujem za odpoveď.

Hortenzia, Bratislava

Milá Hortenzia, vaši lekári majú žiaľ pravdu. Pokiaľ trpíte seboroickou dermatitídou / lupinatosť /, je to naozaj diagnóza na celý život a v súčasnosti neexistuje účinný liek torý by ju definitívne odstránil, nakoľko sa jedná o multifaktoriálne ochorenie, na ktorého vznik vplýva mnoho faktorov.

Z nich najdôležitejšie sú genetická dispozícia a stres. Máte pravdu dokonca aj v tom, že stres má každý človek. Váš lekár mal však skôr a mysli spôsob jeho spacovnia, čo je individuálne a preto stres u niekoho má zdravotné následky a u niekoho nie.

Dobrá správa je, že ak sa naučíte s touto diagnózou žiť a správne si ošetrovať pokožku hlavy, nikdy už lupiny nemusíte mať. Na trhu existuje veľké množstvo hotových prípravkov, ktoré ak nezaberajú, dajú sa predpísať aj silnejšie, zarábané priamo v lekárni. Nevzdávajte sa, dôverujte svojmu drermatológovi a úspech sa iste dostaví. S pozdravom

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa