Riziko tetovania: Veľký opuch!

Dermatologická poradňa21.12.2012
Riziko tetovania: Veľký opuch!
Dobrý deň,
včera som sa dala tetovať, konkrétne od členka smerom vyššie. Dnes mám dosť opuchnutý členok a začervenané miesta okolo tetovania. Dosť to bolí pri chodení a celkovo je to nepríjemné pri hýbaní nohy. Najviac ma znepokojuje ten opuch.

Avšak, keďže to mám len niečo vyše 24 hodín, tak si myslím, že by to nemalo byť asi nič vážne, teda aspoň dúfam. Písala som dnes aj teterovi, ktorý ma tetoval a pýtala som sa, či je takáto reakcia normálna. On povedal, že áno a že v okolí členka to zvykne dosť opuchnúť.

Rada by som sa spýtala aj na váš názor. Či mám mať obavu z opuchu v okolí členka, alebo je to len prirodzená reakcia po tetovaní. Pripadne, čo by ste mi odporučili na zníženie opuchu. Momentálne som nútená dosť chodiť - do práce a podobne. Ďakujem pekne.

Ivka, Bratislava


Milá Evka,
začervenanie kože a opuch v mieste po tetováži iste nie je príjemná vec. Mnohokrát vzniká ako reakcia na mechanické podráždenie, ale často je to aj reakcia na tetovaciu farbu. Ak u Vás došlo k takejto reakcii a spôsobuje Vám to problémy pri chôdzi, skúste aplikovať octanový krém a natierajte pokožku niekoľkokrát denne. Ak je koža skôr podráždená a bolí menej, je vhodná kortikoidná masť /Elocom, Kuterid, Triamcinolon.../. Nesmie sa ale aplikovať dlhodobo, iba niekoľko dní po sebe. Nezaťažujte príliš svoje nohy.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa