Sexi zadok s drobnou chybičkou krásy

Dermatologická poradňa15.12.2011
Sexi zadok s drobnou chybičkou krásy

Dobrý deň, pani doktorka, mám trošku delikátny problém a totiž, že už od malička mám na jednej polovičke zadku blízko konečníka dosť veľký hnedý "fľak". Keď som bola malá, mama z toho bola zúfala a nevedela čo to je, ale nikdy sme to neriešili.

Nie je to ako znamienko, ani vypuklé, proste len nejaký "fľak", ktorý je síce relatívne svetlý, ale keďže mám svetlú pokožku je ho vidno a hanbím sa aj pred priateľom, alebo ísť s tým k lekárovi. Nie je to ani ľahké miesto na opálenie.

Mohli by ste mi povedať o čo ide a či sa s tým dá niečo spraviť, alebo je to už nastálo? Veľmi pekne Vám ďakujem.

Eva, Bratislava

Milá Eva

Hnedý fľak, ktorý máte na sedacej časti bude pp. plochý pigmentový névus /ploché znamienko svetlej farby/, ktoré je v danej lokalite od malička a obvykle rastie s pacientom.

Nie je to nič vážne, ale ak Vás to Evka trápi, vyhľadajte dermatológa, ktorý to vyšetrí dermatoskopom a ev. navrhne aj ďalšie riešenie podľa toho, ako to znamienko aktuálne vyzerá. Menšie névy sa vyberú a väčšie sa robia postupne.

Nemyslím si, že by ste z toho mala mať traumu.. Je veľmi veľa mladých ľudí, ktorí majú podobné problémy.

Nehanbite sa ani lekára. Keby ste len vedela, čo všetko dermatológ rieši vo svojej ambulancii. A nakoniec sme tam preto, aby sme našim pacientom pomohli.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa