Som mladá, aby mi tak strašne padali vlasy

Dermatologická poradňa20.09.2012
Som mladá, aby mi tak strašne padali vlasy
Dobrý deň,
mám takmer 22 rokov a už dlhšie ma trápi vypadávanie vlasov. Kožná lekárka mi viackrát predpísala rôzne toniká proti vypadávaniu, rovnako som si ich kupovala aj v lekárni na odporúčanie lekárničiek, taktiež aj šampóny na podporu a rast vlasov, proti vypadávaniu, ďalej aj rôzne vitamíny vo forme tabliet.

Minula som na to kopec peňazí, no v období posledného polroka sa vypadávanie ešte viac zintenzívnilo, aj napriek tomu, že používam aj šampón proti padaniu, aj tonikum, aj vitamíny. neviem už, ako vypadávaniu zabrániť, vlásky sú úplne slabé, riedke, dokonca mi už na pár miestach vidno aj pokožku hlavy. prosím, poraďte mi, ako by som to mohla riešiť.

Lenka, Nitra

Milá Lenka,
chápem  Vás, že vypadávanie vlasov pre mladú ženu nie je nič príjemné, ale nestrácajte nádej. Takmer každé vypadávanie vlasov má svoju príčinu, preto je nutné pátrať po pôvode ochorenia. Je vhodné vyšetrenie krvného obrazu, železa v sére, hormónov štítnej žľazy, pátranie po infekte krčnom, zubnom, gynekologické vyšetrenie- vrátane hormónov, vyšetrenie zraku a aj neurologické vyšetrenie.

Ak sa odhalí príčina, a rieši sa, obvykle sa tento stav upraví. Pri ťažkom vypadávaní vlasov je vhodná aj celková liečba. Existujú rôzne schémy (krátkodobé užívanie kortikoidov, za prísnej kontroly laboratorných testov).

Úspešná je tiež kryomasáž snehom kyseliny uhličitej a lokálna aplikácia prípravkov s obsahom ženského hormónu - estrogénu. Všetky tieto možností určite ovláda aj Váš dermatológ, ale musíte mu dôverovať a tiež buďte trpezlivá- vlasy rastú veľmi pomaly...           

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa