Šúpe sa mi koža na pyskoch a klitorise

Dermatologická poradňa23.11.2012
Šúpe sa mi koža na pyskoch a klitorise

Dobrý deň,
mám 14 rokov a mám veľmi závažný a intímny problém. Už približne mesiac sa mi šúpe koža na pyskoch a na klitorise tiež. Neviem, čo mám robiť, mame sa to hanbím povedať a lekárovi ukázať tiež. Vyzerá to veľmi zle, najskôr to začne akoby takým vysušením celej oblasti a potom sa postupne zošupuje celá koža. Celé je to začervenané a tiahne to až k análnemu otvoru a hlavne na vnútorné strany zadku.

Netuším, z čoho by to mohlo by. Boli sme na dovolenke v Turecku a potom mi meškala menštruácia 2 týždne, som ešte panna, neviem či tieto informácie s tým súvisia, ale preistotu chcem napísať, čo najviac informácií, ktoré by mohli pomôcť. Ešte keď to len začínalo, svrbelo to a pálilo, potom som si na to dávala čajovníkový olej, ten trochu chladil a potom som prestala cítiť svrbenie.

Lenže, keď som si ho raz dala na nos mala som strašné bolesti.. odvtedy som si ho už preistotu nedala nechcela som to zažiť odznova. Svrbenie začalo zase asi po 2 týždňoch. Trvá to dodnes a ja mám pocit že je to len stále horšie a horšie. a mávam taký biely hrudkovitý výtok. Prosím, pomôžte mi naozaj som už bezradná :( Za odpoveď vopred ďakujem.

Katarína, Nitra

Milá Katka,
chápem Vás, že tieto intímne problémy nie sú takého charakteru, aby sa nimi človek chválil. Rozhodne by ste mala prekonať svoju hanblivosť a nechať sa vyšetriť najskôr u gynekológa. Výtok, ktorý sa u Vás objavil, môže byť spúšťačom problémov, ktoré sa následne objavili na pokožke s slizniciach.

Podľa popisu môže ísť o plesňové ochorenie, ktoré sa šíri a choré ložiská sa zväčšujú. Pokúste sa vyhľadať aj kožnú lekárku, ktorá Vám predpíše lieky na vonkajšie použitie. Čajovníkový  olej nie je vhodný, pretože Vám môže podráždiť nielen sliznice, ale aj pokožku a budete musieť bojovať s ďalšou diagnózou. Milá Katka, naberte odvahu, a uvidíte, že lekári Vám určite pomôžu. A nakoniec, nemáte sa za čo hanbiť. To, že máte 14 rokov a ste pannou je úplne v poriadku

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa