Vlasy: Ak padajú aj tie, čo by nemali

Dermatologická poradňa02.01.2012
Vlasy: Ak padajú aj tie, čo by nemali

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, už asi rok mi nadpriemerne vypadávajú vlasy. Na začiatku minulého roka som začala brať hormonálnu antikoncepciu a to vypadávanie bolo nenormálne. Mohlo to byť spôsobené aj stresom, pretože som mala maturity. Myslela som, že to skončí, ale cez prázdniny to pokračovalo.

Brala som vitamíny na vlasy, zmenila som šampón na žihľavový, potom brezový. Zároveň som používala žihľavovú aj brezovú vodičku na vlasy zároveň. Masírovala som si pokožku vlasov.

Asi v auguste som vysadila HAK a stále používala vodičku a brala vitamíny. Myslela som chvíľku, že je to lepšie, ale zase sa to zhoršilo asi pred týždňom. Vitamíny už neberiem, ani vodičku na vlasy si nedávam, používam iba Dixi vlasový šampón. Čím by to mohlo byť spôsobené a čo by ste mi poradili? Ďakujem

Jana, Veľký Krtíš

Milá Jana,

Vypadávanie vlasov, je nepríjemná záležitosť pre akýkoľvek vek, o to nepríjemnejšie to je pre mladú dámu.

Zvýšené padanie vlasov môže byť v jari a v jeseni bežné, ale ak sa to deje aj inokedy je nutné pátrať po príčine padania. Môže ich byť veľa, ale spomeniem aspoň tie najbežnejšie /choré zuby, hrdlo, gynekolog. problémy, vrátane zníženej hladiny estrogénov, problémy so štítnou žľazou, poruchy krvotvorby, zažívacie ťažkosti.../

Odporúčam Vám, vyhľadajte dermatológa a ten Vám určite pomôže.

Kým tak učinite, zakúpte si v lekárni tbl Revalid alebo Quinoral ev. prípravky k lokálnej aplikácii - sú pomerne finančne nákladné a vlasy umývajte šetrným šampónom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa