Vypadávanie vlasov: Problém mnohých žien!

Dermatologická poradňa22.02.2012
Vypadávanie vlasov: Problém mnohých žien!

Dobrý deň. Mám problém s vypadávaním vlasov. Za posledné dva roky som stratila asi polovicu objemu vlasov a už sa začínam trochu obávať, pretože vlasy mi padajú stále. Chcem sa opýtať, aká môže byť príčina v mojom prípade.

Mám polycystické vaječníky a pôť rokov užívam antikoncepciu. Niekde som sa dočítala, že prevaha mužského hormónu spôsobuje vypadávanie vlasov, takže HAK by mi mala asi pomôcť. Na druhej strane som v príčinách vypadávania vlasov našla aj užívanie antikoncepcie.

Okrem toho študujem na VŠ a čakajú ma štátnice, takže som tak trochu aj v strese. Ako sa dá zastaviť vypadávanie a podporiť rast vlasov? Čítala som o Minoxidil - e. Bol by pre mňa vhodný? Ďakujem za odpoveď.

Hana, Trnava

Milá Hanka,

Vypadávanie vlasov, je pre ženu veľká trauma, preto chápem, že Vás to mrzí. To, že máte polycystické vaječníky, je problém č.1 - preto užívajte liečbu, ktorú Vám odporučil gynekológ.

To, že Vás čakajú štátnice je problém č.2 - každý študent je takýto čas napätý a nepokojný a to sa tiež podpisuje pod padanie vlasov. Vrelo odporúčam preparát Alpicort F /obsahuje ženský hormón/, dostanete ho len v lekárni a smie sa užívať maximálne 3 mes., potom pauza. Ja mám s týmto preparátom v mojej praxi veľmi dobrú skúsenosť najmä tam, kde sú gynekologické problémy.

Minoxidil zvyšuje krvný tlak a je vhodnejší najmä pre mužov. Ak by ste nebola úspešná, ozvite sa!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa