Vytrhnutá náušnica a nekonečné mokvanie

Dermatologická poradňa13.09.2012
Vytrhnutá náušnica a nekonečné mokvanie

Dobý deň,
mám 19 rokov a náušnicu nosím už asi 4 roky, mal som rôzne náušnice a všetko bolo v pohode ani najmenší problém, v živote mi nehnisala, ani nič podobné. No asi pred pol rokom som si nechtiac vytrhol náušnicu a išla mi kúsok aj krv... a odvtedy je to ako začarovaný kruh ... počkám, kým sa mi rana úplne zahojí, potom si tam skúsim dať náušnicu, ktorú som namočil v alpe a už po niekoľkých hodinách mi začne mokvať ...

Potom si ju znova dám dole, všetko vyčistím, ucho si potrem peroxidom vodíka a znova čakám, kým sa mi ucho zahojí. Strašne mi to vadí, že ju nemôžem nosiť. Neviem na koho sa mám obrátiť, pretože na internete som našiel častokrát protichodné odpovede. Počul som, že sú na to antibiotiká, ale naozaj neviem. Veľmi ma mrz,í že sa mi to stále dookola robí, nechcem sa toho vzdať. Bol by som vám veľmi vďačný, keby ste mi poradili, čo by som mal robiť. Ďakujem

Peter, Liptovský Hrádok

Milý Peter,
problém, s ktorým bojujete, iste nie je jednoduchý, nakoľko sa u Vás prelínajú 2 problémy s infekciou a podráždením kože. To, že Vám tento stav opakuje, Vám znepríjemňuje  život. Predpokladám, že ste nebol vyšetrený u dermatológa, a práve to by ste mal urobiť,  lebo tu vzniká podozrenie, že Vaša pokožka nepriaznivo reaguje na kovy (nikel, chróm...) a po podráždení kože sa opätovne objaví aj infekcia.

Váš lekár - dermatológ Vám vie urobiť epikutanné testovanie na najčastejšie alergény. Medzi nimi sú aj kovy (nikel, chróm, kobalt...), z ktorých sa tieto náušnice vyrábajú. Ak budú testy pozitívne, nesmiete takéto náušnice nosiť, lebo sa pokožka senzibilizuje stále viac a viac, až dospejete do štádia chronického ekzému.

Ak budú testy negatívne, tak ide iba o bežné podráždenie kože s infekciou a obávam sa, že to už sám nezvládnete. Lokálne sa užívajú dezinfekčné vody a krémy s obsahom antibiotík, ale predpísať ich môže iba lekár.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa