Zbavte ma akné! Môj svadobný deň sa blíži

Dermatologická poradňa19.05.2011
Zbavte ma akné! Môj svadobný deň sa blíži

Dobrý deň, mám 26 rokov a neustále ma trápi akné... V lete sa idem vydávať a tak ako každá nevesta chcem byť tento deň najkrašia. Žiaľ, neviem ako sa dovtedy zbaviť tohto už 13 rokov trvajúceho problému.

Na gynekológií mi bolo povedané, že je to spôsobené nadmerným množstvom nejakého hormónu, preto mi navrhli antikoncepciu. Pred rokom som užívala silné lieky ROACCUTANE. Tento liek mi zabral. Len teraz s priateľom plánujeme bábätko, tak túto možnosť zavrhujem. Viete mi poradiť niečo čo nebude mať vplyv na tehotenstvo? Ďakujem.

Lucia, Žilina

Milá Lucia,

Chápem Vás, že v deň svadby chcete byť najkrajšia, ale nechcete opätovne užívať lieky s obsahom retinoidov. Je to veľmi správne, lebo táto liečba nesmie byť realizovaná ani vtedy, ak to bábätko plánujete, nakoľko by mohlo dôjsť k poškodeniu plodu.

Sústreďte sa preto len na čistenie pleti pleťovou vodou s nízkym obsahom alkoholu, používajte ľahké hydratačné krémy a večer skúste krémy s obsahom kyseliny azelainovej /tá je ľudskému telu vlastná/ má mierne zlupujúci účinok a zmierňuje tvorbu mazu. Tento krém musí predpísať kožný lekár. Liečebnú kozmetiku na Váš typ pleti zakúpite v lekárni.

Vrelo odporúčam aj čistiace masky ktoré si doma ľahko pripravíte: /jogurt + uhorky a tiež kvasnice s 3% peroxidom vodíka/. Dá sa očakávať, že už počas tehotenstva sa Vaša pokožka v dôsledku hormonálnych zmien značne zlepší, čo Vám skutočne prajem.

Tešte sa na Váš veľký deň, buďte pokojná a uvidíte, že budete skutočne krásna.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa