Žihľavka na mojich nohách

Dermatologická poradňa01.04.2011
Žihľavka na mojich nohách
Dobrý deň, prosím Vás o radu. V nadkotníkovej časti nôh sa mi tvoria podkožné vyrážky, ktoré nie je vidieť. Sú mierne vypuklé a na dotyk je cítiť, že "je niečo pod kožou" a veľmi svrbia. V noci sa mi stáva, že si ich rozškriabem a vytvoria sa mi chrastičky. Potom ma to prestane svrbieť a pomaly sa stratia. Všimla som si, že tieto vyrážky sa mi zrejme najviac tvoria, keď som vyčerpaná. Mám náročné zamestnanie. Prosím Vás o Váš pohľad na vec, prípadne doporučenie. Ďakujem a prajem pekný deň.

Rena, Nitra

Milá Rena. Na základe popisu Vašich problémov, sa dá predpokladať, že sa jedná pravdepodobne o žihľavku, ktorá sa objaví a následne stratí a veľmi svrbí. Váš problém by rozhodne mal riešiť kožný lekár, pretože aj koprivka môže byť rôzneho pôvodu /diétna chyba, užívanie liekov, teplo, chlad, tlak... ale tiež aj vyčepanie a sústavný stres/

Iba dermatológ, ktorý ochorenie vidí, môže vyrieknuť konečnú diagnózu, čo ale mnohokrát vyžaduje aj iné vyšetrenia. Prajem Vám, aby sa Vám Váš problém s pokožkou podarilo vyriešiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa