Helena, Zlaté Moravce: Problémová hypotéka na rodičovský dom

Finančná poradňa09.02.2016
Helena, Zlaté Moravce: Problémová hypotéka na rodičovský dom

Chcem sa spýtať ako vyriešiť situáciu. Banka zablokovala učet na 5 rokov, omeškaná bola platba za hypotéku. Hypotéka je na rodičovský dom, v ktorom nebývame a rodičia nie sú ochotní ju prebrať. Dokonca si tam nasťahovali podnájom, ktorý vykryje všetky poplatky. Aj tak to musíme platiť. Nevieme, ako sa toho zbaviť. Ručiteľom je moja bývalá žena a otec. Ďakujem za radu

Helena, Zlaté Moravce

 
Dobrý deň prajem,
pokiaľ banka zablokovala účet, je to z dôvodu nesplácania hypotekárneho úveru. Blokovanie účtu je prvý krok v exekučnom konaní. V takejto situácii nevedia banky podať pomocnú ruku a predpokladám, že ani väčšina nebankových inštitúcií. Riešením by mohol byť predaj majetku, z ktorého peniaze by šli na úhradu exekúcie.

Žiaľ, pokiaľ dochádza k zmrazovaniu účtov a posielanie exekučných oznámení, je situácia dosť komplikovaná a často neriešiteľná prostredníctvom bánk. Druhým riešením by mohlo byť zobratie stavebného úveru, medziúveru alebo hypotekárneho úveru na osoby, ktoré nevystupujú v hypotekárnom úvere, nakoľko majú zlú platobnú disciplínu. Výhodou stavebného úveru je, že do výšky 25 000 eur nevyžaduje stavebná sporiteľňa zriadenie záložného práva na žiadnu nehnuteľnosť. 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa