Miriam, Zlaté Moravce: Prečo sa poistky tak líšia?

Finančná poradňa30.04.2016
Miriam, Zlaté Moravce: Prečo sa poistky tak líšia?

Dobrý deň,
uzatvorila som životné poistenie MetLife Dôchodok (GLOBAL 2030 PLUS) s vysokou sporiacou čiastkou. Chcela som si nasporiť na predčasné splatenie hypotéky. Sľúbili mi výnos z každej platby 4% plus 6% celkové zhodnotenie a to sľubujú vraj iba minimum. Vraj spomínaný produkt dosahuje viac. Mám to aj písomne. Moja finančná poradkyňa tvrdí, že tento fond je dlhodobo v mínuse a že veľmi prerábam.

Prehovára ma na sporenie Rytmus (PIONIER) a poistku v spoločnosti Generali alebo Allianz. V mojom prípade je to komplikované - prekonala som onkologické ochorenie. Poraďte mi, prosím. Ako zistím kde je pravda? Dosť si musím odriekať, aby som dokázala tak sporiť a teraz mám prísť o všetko? Odkupné poplatky sú pre mňa ešte stále 100%. Ako je možné, že sa referencie tak diametrálne líšia? Ďakujem a želám všetko dobré

Miriam, Zlaté Moravce

V prvom rade je potrebné pozrieť podrobne všeobecné zmluvné podmienky zmluvy. Žiaľ, tieto typy produktov sú väčšinou pre klienta nevýhodné a za predajnými rečami nájdete len skryté obrovské poplatky, ktoré končia ako vysoké provízie pre finančných sprostredkovateľov.
Na to, aby som Vám vedel poradiť, ako ďalej sú potrebné nasledujúce veci:

1. Vedieť Vašu aktuálnu situáciu a zistiť, čo vlastne potrebujete. Či byť poistená, lebo máte zodpovednosť za svoje deti a záväzky a tí sú zavislí na Vašom príjme.

2. Vedieť ako dlho si chcete sporiť a čo Vám umožňuje rozpočet.

Zo spomínanej ponuky finančnej poradkyne by som určite neodporúčal podpisovať Allianz, či Generali, pokiaľ neviete, na čo Vám to bude. A Pioneer rozhodne odporučil, lebo je to lacný a kvalitný produkt. Pozor ale na nastavenie a následný servis fondov. Najmä záleží na cieľovej sume, ktorá sa nastaví, a tým pádom je poplatok znesiteľnejší. Pri tomto produkte dokonca vedia sprostredkovatelia uplatniť rôzne zľavy. Väčšina poradcov nemá priveľké provízie za tento produkt, preto sa snaží dodatkovo predať aj typy produktu ako je Allianz či Generali. Ako teda u Vašej poradkyni. Pokojne sa na nás môžete obrátit, radi pomôžeme.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa