Miroslav, Šaľa: Ako vyžiť s tým, čo máme?

Finančná poradňa18.03.2013
Miroslav, Šaľa: Ako vyžiť s tým, čo máme?

Dobrý deň,
chcel by som sa Vás opýtať, či by ste mi vedeli poradiť, ako by som si mohol odložiť nejaké prostriedky do budúcnosti, alebo na vytvorenie vlastného pracovného miesta, myslím tým začať podnikať, keďže pracujem u súkromníka a mám zmluvu na zákonom stanovený minimálny plat.

Pracujem ako kuchár, priateľka má informatiku a s ťažkosťami si vie nájsť prácu. Aj by sme chceli vycestovať do väčšieho mesta alebo zahraničia, ale po zaplatení nájmu a zopár drobnejších položiek nám už nezostávajú peniaze na vycestovanie. Skúšal som aj pôzičku z banky,ale kvôli nepostačujúcim formalitám mi všetko zamietajú. Ale späť k mojej otázke. Ak by ste mi vedeli poradiť, ako mám vyžiť s tým, aby mi niečo aj zostalo, bol by som Vám vďačný.

Miroslav, Šaľa

 
Dobrý deň,
rád by som vá poradil, ale potreboval by som vedieť viac o vašich príjmoch a výdavkoch, iba tak by som mohol navrhnúť optimálny spôsob ako ušetriť peniaze. Banky dnes ponúkajú rôzne finančné produkty, pokiaľ nemáte zápis v úverovom registri a viete preukázať príjem, myslím, že banka by vám mohla poskytnúť úver, záleži o akú vyšku úveru by ste žiadali.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa