Čitateľka: Potrebujem pribrať, ale ako?

Fitness poradňa02.03.2016
Čitateľka: Potrebujem pribrať, ale ako?

Ahoj,
mám problém s priberaním. Mám 23 rokov, 167 cm a cca 52 kg. Vyzerám chudo, podľa mňa nezdravo chudo, a to som uz išla 6 kg hore za 10 mesiacov. Začala som inak jesť, hlavne zdravšie, menej diskoték, koniec fajčeniu, kľud, priateľ, vlastný dom, práca, obednajšia pauza, normálna pracovná doba a tak.

No už 2/3 mesiace som stále na váhe 52/53 kg a neviem ako ďalej, aj cvičím, no nie pravidelne, a asi nevolím ani správne cviky, určite sa ani najlepšie nestravujem a neviem, či začať aj s nejakým proteínom. Poraďte prosím, chcem ísť hore ešte aspoň 4 kg a už neviem ako.

Čitateľka

Dobrý deň,
pre istotu by som si na Vašom mieste dala vyšetriť štítnu žľazu a tiež základné hodnoty. Nemôžete čakať, že ak máte za sebou niekoľko rokov nezdravého životného štýlu, telo sa preorientuje za 10 mesiacov. Ak budú hodnoty v poriadku, bolo by dobré, ak by ste deň začali zdravými raňajkami - ovsené vločky + ovocie + orechy, alebo ryža + ovocie + orechy a áno, môžete si k tomu dať smelo aj proteín. O 2-3 hodiny by malo nasledovať ďalšie jedlo. Stravu by ste mali mať zloženú na bielkoviny (hlavne z mäsa), zdravé tuky (orechy, oleje) a sacharidy (ryža, zemiaky, celozrnné cestoviny).

Počas dňa si môžete dopriať ešte 1-2 proteínové nápoje, alebo tyčinky. Samozrejme, aj keď človek priberá, či chudne, rýchly nárast/úbytok váhy nie je veľmi dobrý a neodporúčam cpať sa, lebo váha môže vyletieť odrazu a potom budete mať opačný problém. Vo Vašom prípade, nie je nutné robiť kardio, ale ak chcete nabrať, tak treba robiť málo opakovaní s ťažšími váhami a tiež by bola dobrá pravidelnosť a osobný tréner aspoň na začiatku.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa