Kristína: Ako mám spaľovať tuky doma, bez zložitého náčinia?

Fitness poradňa25.06.2016
Kristína: Ako mám spaľovať tuky doma, bez zložitého náčinia?

Dobrý deň,
som mladé dievča, mám len alebo až 16 rokov. Pri mojej výške 163 cm vážim 87kg. V rodine nie je nikto vyslovene chudý alebo nikto s chudou postavou. Fyzická aktivita mi nerobí žiadne problémy, pohyb mám odmalička rada, pretože ako deti sme sa na našej ulici hrávali od rána do večera a vždy sme behali. Moja váha rapídne porástla, rapídne až za posledné dva roky. Približne v tom čase sa začali aj moje pubetiacke problémy, ako hádky s matkou, prvé lásky a rozchody a podobne.

Začala som to pripisovať tomu, no zároveň som siahala po sladkostiach. V poslednej dobe jedlu veľmi nedám, nejem pravidelne, aj keď sa o to snažím, no pri mojom dennom režime je to naozaj veľký problém. Večer padám do postele uťahaná a šťastná, že konečne ležím, a že si oddýchnem pred ďalším nabitým dňom. Skúšala som už niekoľko programov, no po niekoľkých dňoch som zlyhala. Moja matka ma nechce púšťať do obecného fitka, pretože od istých problémov so mnou mi neverí a vždy sa len hádame. Ako teda mám spaľovať doma, bez zložitého náčinia a teraz už bez obmedzeného času, keďže prichádzajú prázdniny? Ďakujem.

Kristína

Milá Kristínka,
vaša váha je dosť alarmujúca na na vašu výšku a ste také mladé dievča. Najrozumnejšie bude zmeniť stravu. To je najlepší prvý krok. Idú prázdniny, tak sa treba začať sebe venovať, a proste to zmeniť. Kedže vás mamina nepúšťa do fitka, treba chodiť von na dlhšie prechádzky a začať doma cviciť. Čo sa týka cvikov, navrhovala by som napísať mi na FB a mohli by sme si zavolať a vyriešiť to pomocou skypu, aby som ti ukázala pre teba vhodné cviky, nakoľko pri tvojej váhe treba na to ísť opatrne. Som aj zvedavá na tvoju pohyblivosť a prebrali by sme aj možnosti tvojej stravy. Čo ty na to?

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa