Miroslava: Aké cviky mi nebudú zaťažovali platničky?

Fitness poradňa11.06.2016
Miroslava: Aké cviky mi nebudú zaťažovali platničky?

Dobrý deň,
chcela by som sa s vami poradiť ohľadne cvičenia na brucho tým, že mám sedavé zamestnanie začína sa mi ukladať tuk na bruchu a v bočných brušných svaloch okolo pása. Inak som chudá. Mám ale problémy s platničkou, dosť často mi vyskakuje a je to veľmi bolestivé a dlho mi odoznieva bolesť.

Potrebujem poradiť cviky, ktoré by mi pomohli a zároveň nezaťažovali platničky. Mám aj skoliózu, hrbím sa, lekár povedal, že potrebujem dosiahnuť, aby sa mi na chrbtici vytvorili svaly, nielen šľachy. Tak isto chcem prvýkrát nabehnúť na niekolko dní na Dukana. Ďakujem za odpoveď.

Miroslava

Zdravím Miroslava, no v prvom rade by ste mali zájsť do fitka, spýtať sa na najlepšie odporúčanie trénera, ktorý by mal mať skúsenosti, ako správne začať vo vašom prípade. Problémy s platničkou už má snáď každý, a tým, že ste štíhla a máte sedavé zamestnanie nič zvláštne. Takže, ako vám pán doktor múdro poradil, začať cvičiť treba. Zoberte si naozaj odborníka, správne posilniť svaly, aby bolesti prešli, tým pádom pôjde dole pohybom aj to bruško a Dukanovu diétu by som vôbec neriešila, neodporúčam vám to.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa