Monika: Stále dokola chudnem a priberám

Fitness poradňa02.03.2016
Monika: Stále dokola chudnem a priberám

Dobrý deň,
mám taký problém s chudnutím. Mám 17 rokov, 160-165cm a 78 kíl... už cca 3 mesiace cvičím a výsledok mám takýto: schudnem 5 kíl, potom 2 naberiem, a stále to ide takto dokola, už neviem čo mám robit, na fitko nemám peniaze a s rodičmi sme tak trocha vo finančnej tiesni, nemôžeme si dovoliť veľa kupovať, čo by som potrebovala na chudnutie, a preto sa snažím jest menšie porcie.

A keďže chodím do školy, tak mám aj nepravidelnú teplú stravu a dosť ma to štve .... potrebovala by som pomoc, ak sa dá aj s motivácii, lebo ja som taká, že ak nevidím výsledky, tak sa nato vykašlem, lenže ma to potom aj dosť žerie, a neviem čo s tým. Ďalší problém mám aj odolať sladkému, ak vidím že niekto pri mne si to môže dovoliť, hneď sa pýtam, aj keď viem, že nemôžem. A kedy mám naposledy jesť a čo by som mala jesť (posledné jedlo)? Vopred ďakujem za odpoveď, budem rad a ak mi pomôžete.

Monika

Dobrý deň, takže tú váhu treba stiahnuť. Dobrá správa je, že mladé telo to dokáže lepšie ako niekto starší. Disciplína musí byť aj keby čo bolo. Druhá dobrá správa je, že fitko netreba, dá sa makať aj s vlastnou váhou. Ja som tiež študovala a keď som nemala na fitko, skákala som cez švihadlo, behala som a robila som „angličáky“ (drep, klik, výskok). Hlavne to nevzdávajte a s jedlom sa to dá aj za menej peňazí. Tuniak vo vlastnej šťave, nízkotučný tvaroh (dávka na porciu  je 100g), uhorky, zelená zelenina. Sladkosti treba oželieť je to vaša výhra a tá postava v úzkych rifliach za to stojí . No a posledné jedlo môžete mať 100g nízkotučného tvarohu so škoricou a trochou stévie, alebo 120g nízkotučného cottage syra. Jedzte často a malé dávky, výsledok sa dostaví. A v tej teplej strave nevidím až taký problém, noste si so sebou jedlo z domu.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa