Viera: Schudla som, ale už dlhšie s váhou stojím

Fitness poradňa17.06.2016
Viera: Schudla som, ale už dlhšie s váhou stojím

Prajem príjemný deň,
chcela by som poradiť ako si zvoliť správny druh a kombináciu cvičenia na úpravu hmotnosti. Mám 44 rokov a trošku ťažšiu kostru, máme to v rodine, vážim 84 kg pri výške 172 cm. No nie je to na mne až tak vidieť. Moja konfekčná veľkosť nohavíc je 42 a tričiek 40. Pravidelne navštevujem fitnes centrum 2x do týždňa po 2 hodiny. Potrebovala by som schudnúť ešte tak 7-10 kg, ale už sa mi to nedarí. Začali sa mi tvarovať na tele svaly a váha mi už neklesá. Takto pravidelne a takmer bez prestávky nevynechávam žiadne cvičenie.

Cvičím už skoro 4 roky, na začiatku som schudla neuveriteľných 17 kg, no potom sa to zastavilo, ale postava sa mi stále formovala. Teraz sa to nemení, aj napriek tomu, že stále rovnako intenzívne cvičím. Akurát sa mi naberajú viac svaly, ja ale chcem odbúrať hlavne tuky a znížiť svoju hmotnosť. Stravujem sa celkom zdravo a pravidelne. Tento štýl som si stanovila hneď na začiatku, ale občas si samozrejme doprajem aj niečo kalorické. Nechcem si celý život iba odopierať, potrebujem rovnováhu. Mohli by ste mi poradiť čo s tým?

Viera

Milá Vierka,
u vás treba urobiť zmenu v  návštevnosti fitka. 2x do týždňa po 2 hodiny fungovalo na začiatku a nie je to úplne idéalne riešenie. Ale, samozrejme, je super, že ste sa na to odhodlali a krásne schudli. Odporúčala by som vám chodiť 3 až 4x do týzdňa na hodinku max 1h 15min. A verím, že sa vám opäť podarí urobiť pokrok.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa