Ak si nie ste istá, či ste tehotná...

Gynekologická poradňa28.10.2009
Ak si nie ste istá, či ste tehotná...

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na Váš názor. 13.9. sme mali s manželom nechránený pohlavný styk, manžel to nestihol a niečo sa dostalo dnu. Menštruáciu som nedostala, čo sa mi ešte nestalo, mávam ju pravidelne každý mesiac, keď sa mi oneskorila možno o 1-2 dni. Prsia mám citlivé a pobolievajú ma, býva mi od začiatku tohto týždňa pred obedom zle, začne sa mi točiť hlava, musím vypiť niekoľko pohárikov vody. Stále mávam pocit akoby som každú chvíľu mala dostať menzes, ale stále nič. Poslednú menštruáciu som mala 24.8..

Myslím, že všetky tieto spomenuté príznaky by sa i dali pripisovať k možnému tehotenstvu, ale neviem či som si robila tehotenský test priskoro, pretože mi vyšiel negatívny. Robila som si ho 1.10..

Čo sa ale chcem opýtať je, po tejto udalosti zo dňa 13.9. sme mali ešte 2x pohlavný styk, ale tentokrát chránený (kondóm) a čo ma zarazilo, bolo, že v obidvoch prípadoch bola na ňom krv (trošku). Je možné, že som tehotná? V prípade, že nie som, čo by mohlo spôsobiť, že sa mi objavila krv ako som už spomenula, (bolo to v tom týždni, keď sa mi mal dostaviť menzes)? Za odpoveď vopred veľmi ďakujem.

Maja, Bratislava

Milá Majka, podľa toho, čo píšete je určitá pravdepodobnosť, že ste tehotná. Píštete, že ste stále mala pravidelnú menštruáciu a ešte sa Vám nikdy nestalo, že by bola oneskorená.

Odporúčala by som Vám zopakovať tehotenský test. No najpresnejšou metódou určenia tehotenstva je odber krvi a vyšetrenie hladiny HCG (tzv. tehotenského hormónu).

Každopádne treba zájsť za svojim gynekológom na vyšetrenie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa