Aká býva menštruácia v období kojenia..?

Gynekologická poradňa23.10.2009
Aká býva menštruácia v období kojenia..?

Dobrý deň, 30.6.2009 som porodila svoje druhé dieťa. Pôrod bol vyvolávaný. Všetko prebehlo bez komplikácií. Po šestonedelí som išla na prehliadku a tak isto všetko bolo v poriadku. Na tretí deň od kontroly som dostala menštruáciu. Trvala asi tri dni. Týždeň nato som ju dostala znova.

Medzi týmito menštruáciami som začala užívat antikoncepciu, čo sa užíva pri kojení. Za dva týždne som dostala menštruáciu opäť. Tak som tabletky vysadila. O ďalsích 14 dní som opäť krvácala. A teraz ubehlo 14 dní a ja som to znova dostala. Raz je menštruácia silnejšia, raz slabšia (iba také špinenie). Stále ešte kojím. Ďakujem za radu.

Eva, Námestovo

Milá Eva, niekedy sa stáva, že po pôrode, keď ešte nedošlo k úplnej úprave hormonálnych hladín v tele ženy, je menštruácia dosť nepravidelná.

Vy ste užívala antikoncepciu pri kojení, myslim že Cerazette, ktorá obsahuje hormón Desogestrel. Ako sama píšete, veľmi Vám nerobila dobre, pretože ste začala počas jej užívania krvácať. Sú niektoré ženy, ktorým antikoncepcia počas kojenia nevyhovuje.

Po vysadení ste zakrvácala znova, čo je bežné, ak stopnete užívanie ktorejkoľvek hormonálnej antikoncepcie. Treba len počkať a Váš cyklus by sa mal postupne upraviť.

Tiež treba počítať s tým že menštruácia počas kojenia nie je na deň presná a že existuje značná nepravidelnosť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa