Ako HO dosiahnuť: Orgazmus

Gynekologická poradňa26.04.2011
Ako HO dosiahnuť: Orgazmus

Dobrý deň, pani doktorka. Už dosť dlho ma trápi jeden problém. A to, že nedosahujem orgazmus.

Sexuálne aktívna som rok a pol (od svadby). Tesne po nej som otehotnela a porodila zdravú dcéru. No ani pred otehotnením som orgazmus nezažila. Môj manžel je môj prvý sexuálny partner. Skúšame rôzne polohy a miesta. Nič nepomohlo. V lete budem mať 20 rokov, takže si nemyslím, že by bol problém môj vek, či áno? Môj manžel bude mať v zime 39 rokov. Dokonca kvôli mne podstúpil mužskú obriezku, aby aspoň predĺžil sexuálny akt, aby som si to trošku viac užila. Efekt sa dostavil, ale orgazmus nie.

Vedela by ste mi poradiť, ako mám postupovať, alebo čo máme preto spraviť, aby som "to" konečne dosiahla. Dosť ma to trápi. Nechcem patriť k tej skupine žien, ktorá nikdy orgazmus nedosiahne. A zatiaľ sa ani nechcem uchyľovať k sexuálnym hrám, typu sado-maso či prezliekať sa do kostýmov, či nakupovať rôzne sexuálne pomôcky. Veľmi by som vám bola vďačná, keby ste mi objasnili, kde sa môže skrývať problém. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem. S pozdravom

Beáta, Trnava

Milá Beáta, váš problém Vás určite veľmi trápi, mysím, že sú tam skryté obavy a s tým súvisí aj to, že možno máte problém "uvoľniť sa" pri pohlavnom styku a strach vopred pred tým, že nebudete mať orgazmus. Je to jeden z vážnych problémov a spolu s partnerom by sa mal riešiť. Neviem, či vo vašom okolí je sexuológ, ktorého by ste spolu s maželom mohli navštíviť. Sú rôzne spôsoby liečby, takto cez internet sa všetko nedá riešiť... ale aspoň by som vám odporučila porozprávať sa so svojim manželom, prísť na to, čo vás naozaj vzrušuje, mať pohlavný styk len vtedy, keď na to máte naozaj chuť Vy. Myslím, že niekedy  zohráva úlohu aj vek a vekový rozdiel medzi partnermi. Váš manžel je od vás starší o 19 rokov. Treba myslieť aj na to, že vekom sexuálne dozrievame. Vy máte len 20 rokov. U niektorých žien trvá dlhšie pokiaľ "spoznajú" svoje telo. Myslím, že u vás treba len trpezlivosť, veľmi sa netrápiť a povedať si, že ešte mám čas.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa