Antikoncepcia MIRENA a chudnutie

Gynekologická poradňa02.07.2009
Antikoncepcia MIRENA a chudnutie

Prajem dobrý deň. Pred rokom som si dala zaviesť vnútromaternicové teliesko MIRENA. Nebola to lacná "investícia", preto som si myslela, že budem s ňou spokojná. Tabletky som odmietla, lebo mávam silné migrény a nechcela som užívať ešte aj antikoncepčné tabletky, dosť ich užívam na migrénu. 

Počas toho roku, čo mám MIRENU som pribrala - stále mám nafúknuté brucho. Chcem sa Vás opýtať, je možné pri MIRENE užívať nejaké tabletky na chudnutie, lebo už som z toho veľmi neštastná. Za Vašu odpoveď veľmi pekne ďakujem.

Iwus, Zlate Moravce

Ak beriete antikoncepciu a popri tom ešte nejaké iné tabletky, väčšinou nastáva otázka, či nie je oslabená antikoncepčná schopnosť. Napr. antidepresíva a niektoré druhy antiepileptík oslabujú účinok antikoncepcie.

Čo sa však týka súčasného užívania hormonálnej antikoncepcie a tabletiek na chudnutie, zatiaľ neboli popísané žiadne negatívne interakcie medzi nimi. Treba si však samozrejme podrobne prečítať leták lieku a jeho zloženie. Takisto Vám odporúčam to ešte prekonzultovať so svojím lekárom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa