Chcete počať potomka? Ako tomu dopomôcť?

Gynekologická poradňa11.12.2009
Chcete počať potomka? Ako tomu dopomôcť?

Dobrý deň, mám 24 rokov a už tri mesiace sa pokúšam s priateľom otehotnieť, ale nedarí sa nám.

Čítala som, že až po roku neúspešného pokúšania je potrebné vyhľadať lekára, preto by som sa chcela spýtať, či by som mala ísť k svojej lekárke, aby zistila, či je všetko v poriadku. Alebo existujú nejaké rady, ktoré dopomôžu k otehotneniu? Či už zmena polohy, alebo niečo také. A ako často by sme sa mali s partnerom milovať?

Tiež uvádzam, že na bežnej preventívnej prehliadke som bola v júli tohto roka a lekárka mi povedala, že je všetko v poriadku. Menzes mám pravidelný, nemám žiadne gynekologické problémy. Ďakujem pekne.

Drahoslava, Modra

Milá Drahoslava, chápem, že sa s partnerom už neviete dočkať, kedy budete mať bábätko, ale naozaj nie je sa kam ponáhľať. 3 mesiace je zatiaľ len veľmi krátky čas na to, aby ste sa obávali, že nebudete môcť otehotnieť. Píšete, že ste zdravá, takže nemusíte mať strach.

Čo sa týka frekvencie pohlavného styku 2 až 3 krát do týždňa stačí na to, aby ste sa trafili do svojich plodných dní, pričom sa nemusíte zaťažovať výpočtami. Máte čas jeden až dva roky. Až po dvoch rokoch neplodnosti začíname s vyšetreniami.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa