Čo stojí za vaším rozhádzaným cyklom? STRES!

Gynekologická poradňa06.07.2010
Čo stojí za vaším rozhádzaným cyklom? STRES!

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, už dlhšiu dobu mi nebýva dobre. S priateľom som mala prvý pohlavný styk vo februári. Od tej doby mi býva zle od žalúdka, točí sa mi hlava a bolí ma.

Myslela som, že to je zo stresov, ktoré som mala z otehotnenia, aj napriek tomu, že s priateľom používame vždy kondóm a nikdy sa nespraví do mňa.

Menštruáciu som mala vždy pravidelnú, no teraz meškáva nejakých 5 dní. Tento mesiac mi bolo pred menštruáciou strašne zle. Budila som sa v noci, nechutilo mi jesť, bolo mi na zvracanie a mala som hrozné závraty. Potom prišla menštruácia, trvala 6 dní, no krvácala som veľmi málo.

Aj napriek tomu, že som bola vždy chránená, som si spravila tehotenský test. Vyšiel negatívne.

Chcem sa Vás opýtať, o čo môže ísť? Čo sa so mnou môže diať? Je tehotenstvo v tomto prípade úplne vylúčené? Je tento spôsob chránenia sa 100%?

Budúci mesiac sa chystám ku gynekologičke (prvýkrát). Chcem si počkať, či budú tieto problémy pretrvávať aj ďalej. Vopred ďakujem za odpoveď :)

Erika, Malacky

Milá Erika, podľa toho, čo píšete, pravdepodobne nie ste tehotná.

Váš stav môže mať iné príčiny. Môže sa jednať o stres, ktorý vplýva aj na hormonálne hladiny vo vašom organizme. To môže spôsobiť aj nepravidelný menzes spojený s bolesťami hlavy, či závratmi.

Každopádne sa treba nechať vyšetriť aj od Vášho obvodného gynekológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa