Do pôrodu ostávajú 3 týždne... chytá ma panika!

Gynekologická poradňa15.04.2010
Do pôrodu ostávajú 3 týždne... chytá ma panika!

Pani doktorka, chcela by som vedieť Váš názor. Pred 5 rokmi mi bola robená konizácia krčka a lekári mi povedali, že budem rodiť na cisársky, lebo môj krčok už nebude mať takú elasticitu, aby zvládol prirodzený pôrod.

Momentálne som v 36 týždni tehotenstva a kvôli spomínanej konizácii mi bola v 13 týždni urobená serkláž a mala som rizikové tehotenstvo, čiže som bola PN.

Budúci týždeň mi môj pôrodník chce vybrať stehy a poslať ma domov s tým, že budem rodiť normálne (termín mám 30.4.).

A mňa by zaujímalo, či môj krčok vydrží prirodzený pôrod a hlavne to, že ak už nebudem zašitá, či sa vo mne malá udrží. Neviem, koľko momentálne váži, ale bojím sa, či sa nejak neotvorím a nedôjde k predčasnému pôrodu, predsa len to sú do pôrodu ešte 3 týždne. Ďakujem pekne a prajem pekný deň :)

Katarína, Košice

Milá Katarína, je to 5 rokov odkedy Vám bola robená konizácia, čiže je možné, že sa čípok maternice pekne zahojil.

Predpokladám, že Vám serkláž bola robená z dôvodu predchádzajúcej konizácie. Pravdepodobne Vás gynekológ poriadne vyšetril a usúdil, že je možné vybratie stehu. Preto by nemalo byť veľké riziko, že sa ihneď začnete otvárať a porodíte predčasne. No toto by ste mala prekonzultovať ešte s ním.

Každopádne, ak dôjde k nástupu pravidelnej kontrakčnej činnosti, mala by ste byť vyšetrená v nemocnici a tiež je na zváženie preventívna hospitalizácia.

Samozrejme záver je možné urobiť až po dôkladom vyšetrení vášho čípka maternice.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa