Dôsledky pri zlom zahojení nastrihnutej hrádze

Gynekologická poradňa05.08.2009
Dôsledky pri zlom zahojení nastrihnutej hrádze
Chcela by som sa Vás opýtať, po druhom pôrode ktorý bol v mojom 26 veku sa mi zle zrástla nastrihaná hrádza a odvtedy s ňou mám problémy. Po pohlavnom styku ma veľmi bolí a často trvá aj dva tri dni než prestane. Začala som s tým chodiť k doktorovi už minulý rok a odvtedy som mala stále zlé aj kultivácie. Naposledy mi vyšla negatívna. Problém je v tom, že aj pri negatívnej kultivácii mám stále silné výtoky, ktoré zapáchajú. Môžete mi prosím Vás v týchto dvoch problémoch poradiť?

Simona, Martin

Milá Simona, Váš problém nie je ojedinelý, aj keď je veľmi nepríjemný. Zlý nástrih hrádze a následné zlé hojenie môže spôsobiť poruchu inervácie v tejto oblasti a dlhodobé problémy, hlavne bolesti, či už pri pohlavnom styku, pri zmene počasia atď.

V tomto prípade Vám môže pomôcť gél s lokálne anestetickými účinkami, čo znamená, že po natretí danej oblasti napr. pred pohlavným stykom Vám to miesto znecitliví a nebudete pociťovať nepríjemnú bolesť. Takýto gél je napr. MESOCAIN gél. Existujú aj lubrikačné gély, ktoré majú podobné účinky.

Váš druhý problém sú výtoky pri negatívnej kultivácii. Niektoré ženy majú zvýšený sekrét z pošvy aj keď sa nejedná o žiadnu infekciu. V lekárni dostať kúpiť ROSALGIN spolu s aplikátorom. Môžete si kúpiť tri balenia dezinfekčného sačku v prášku a ten potom rozpustíte v prevarenej vlažnej vode. Roztok nalejete do aplikátora a takto pred spaním možete použiť túto vaginálnu sprchu.

Neskôr si môžete robiť výplachy pošvy už len prevarenou vodou.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa