Infekcia v pošve svrbí a páli

Gynekologická poradňa13.04.2011
Infekcia v pošve svrbí a páli

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Bola som liečená na vonkajšiu plieseň, strašne ma to svrbelo a pálilo. Dosť nepríjemný pocit, ale neprešlo to do pošvy. Užívala som rosalgin, canesten, prešlo to a potom po mesiaci sa mi to vrátilo a užívala som pimafucin. Opäť to prešlo.

Teraz moja otázka: cítim zo seba stále zápach a je to dosť nepríjemné. Ako keď má žena výtok, ale ja ho nemám. Viete mi niečo na to poradiť, lebo kam prídem (možno je to len náhoda) tak tam si chytajú nos. Môže to byť tak silno cítiť, lebo ja keď sedím, alebo sa hýbem, tak to cítim. Dosť ma to obťažuje a neviem čo robiť.

Dostala som to od manžela, nikdy sme s tým nemali problém a zrazu to máme? Ako je možné, že som to dostala? Mohol to dostať len tak z WC alebo je tam nevera? Ďakujem za skorú odpoveď. Pekný deň

Žaneta, Bratislava

Milá Žaneta, podľa toho, čo píšete máte pravdepodobne infekciu v pošve, preto by bolo dobré urobiť kultivačné vyšetrenie pošvy, zároveň aj vyšetrenie na chlamnýdie, mykoplazmy a ureoplazmy, ktoré patria medzi pohlavne prenosné ochorenia. Nakoniec to môže byť len Gardenella vaginalis - ktorá sa vyskytuje pri bakteriálnej vaginóze a vyznačuje sa charakteristickým zápachom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa