Najvyšší čas na plastiku

Gynekologická poradňa18.02.2011
Najvyšší čas na plastiku

Srdečne Vás pozdravujem. Tento rok budem mať 40 rokov, porodila som 5 detí a lekár mi pri preventívnej prehliadke oznámil, že pokles stien v panvovom dne je už taký, že je najvyšší čas na plastiku.

Viem, že ak chcem aby sa mi jazva dostatočne zahojila a aby som potom mohla fungovať je treba minimum pol roka šetriť svojim fyzickým potenciálom. Viete aspoň trošku ozrejmiť ,,šetrenie sa" a do akej mieri môžem svoje telo zaťažovať, aby to nemalo neblahý dosah na moje zdravie. Myslím tým bežné domáce práce a zdvíhanie - dajme tomu vedra s vodou na umývanie podlahy, tašiek s nákupom a pod. Pýtam sa na práce, ktoré sú pre bežnú domácnosť nutné.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem a prajem veľa úspechov vo Vašej práci. S pozdravom

Gabriela, Limbach

Milá Gabriela, je to naozaj dosť práce, čo musí žena s 5-timi deťmi zvládať... váš problém je pochopiteľný a myslím si, že plastika Vám naozaj pomôže. Po plastikách pacientkám doporučujeme tak asi pol roka nezdvíhať ťažké veci a následne ich prenášať.

Čo sa týka upratovania myslím, že by to nemalo vadiť.

Tiež existujú cviky na posilňovanie pánvového dna, ktoré môžete precvičovať. Prajem Vám všetko dobré a držím palce, nech všetko dobre dopadne.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa