Prasknutý kondóm = problém na obzore

Gynekologická poradňa19.05.2011
Prasknutý kondóm = problém na obzore

Dobrý deň, mám na vás otázku. S priateľom sme mali pred dvoma mesiacmi pohlavný styk s kondómom, ktorý na začiatku praskol, hneď sme prestali... Bol úplne čistý, aj priateľ si bol istý, že nič neušlo. Tak som bola kľudná.

Pred týždňom som šla radšej ku gynekológovi, aby mi predpísal antikoncepciu. Keď mi robil ultrazvuk, pýtal sa či nemôžem byť tehotna tak v 2. až 3. týždni... Pretože mi objavil nejakú formáciu v maternici.. Urobil mi testy na Hcg, boli negatívne, hcg som mala nízke. Robila som si aj tehotenské testy, veľmi som sa zľakla, ale vyšli tiež negatívne. Doktor povedal, že o 2 týždne mi urobí dalšie testy na hcg.

Ja mám ale stále problémy s bruchom, bolesti mám už asi pol roka, bola som kvôli tomu aj v nemocnici. Myslíte, že by to mohla byť nejaká cysta? Alebo aj niečo vážnejšie? Alebo môžem byť tehotná?

Dlhšiu dobu mám aj slabšiu menštruáciu, no doktorka tvrdí, že to kľudne môže byť zo silných antibiotík. Ja som už z toho zúfalá, keďže mám 16 rokov... a na dieťa určite nie som pripravená. Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď, s pozdravom

Denisa, Poprad

Milá Denisa, tehotenský hormón HCG by mal byť negatívny, potom by si nemala byť tehotná. Ak však je pozitívny, len jeho hodnoty sú nízke, je potom treba počkať a zopakovať odber a ultrazvuk, tak ako Ti to odporúčal tvoj gynekológ.

Podľa toho ako opisuješ pohlavný styk, tak by si nemala byť tehotná. Vždy je ale lepšie po takejto "nehode" užiť postkoitálnu antikoncepciu. Je to tabletka - ESCAPELLE, ktorá sa dá voľne kúpiť v lekárni. Je potrebné ju užiť do 72 hodín po nechránenom pohlavnom styku, čím skôr, tým lepšie.

Teraz, ak si to neurobila, treba zopakovať vyšetrenia, ktoré by mali potvrdiť alebo vyvrátiť tehotenstvo /HCG, ultrazvuk/.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa