Problémy s hemoroidmi

Gynekologická poradňa21.06.2009
Problémy s hemoroidmi
Žijem v zahraničí a neovládam perfektne jazyk, tak nemôžem navštíviť ani doktora, pretože mu nerozumiem. Urobila sa mi zlata žila, ktorá ma z času načas dokáže pekne potrápiť. Hrčka na konečníku sa mi zapáli do červena a zväčší sa. Viete mi poradiť, čo v takomto prípade robiť?

Miroslava, Košice

Mirka, hemoroidy alebo ¨zlatá žila¨- sú rozšírené žilové splete v okolí análneho otvoru. Ak sú malé, nemusia vôbec spôsobovať problémy. Ale ak sa zapaľujú a krvácajú, vedia byť pekne nepríjemné...

Skúste si kúpiť čaj z dubovej kôry a robte si sedavé kúpele. V lekárni si môžete takisto zakúpiť Faktu čapíky, ktoré si sa zavádzajú 2x denne do konečníka. Najlepšie tesne po vyprázdnení konečníka a po umytí. Keď sa príznaky zmiernia, možno pokračovať dávkou 1 čapík denne ešte ďalších 8-10 dní po vymiznutí príznakov. Taktiež je na liečbu vhodná aj Faktu masť.

Môžete však urobiť ešte zopár vecí: upraviť svoj životný štýl, snažiť sa o pravidelnú stolicu, dbať o vyváženú stravu - dostatok vláknin, cereálií, ovocia, zeleniny. Okrem toho si doprajte pravidelný pohyb, obmedzte dráždivé nápoje (káva, alkohol) a stravu (ostré jedlá) a myslite aj na dostatok tekutín:-)

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa