Roztiahnuté nohy a manžel za chrbtom

Gynekologická poradňa02.05.2011
Roztiahnuté nohy a manžel za chrbtom

Dobrý deň prajem. Chcem sa opýtať, či naozaj nemôžem byť s manželkou v ambulancii keď je pri svojom gynekológovi na vyšetrení?

Neviem si to ja osobne sám vysvetliť, bol som s ňou už asi 5 krát, lekár ma pustil do ambulancie, ale keď ju išiel vyšetrovať (bežné vyšetrenie po pôrode) tak ma doslova vyhnal, že mám čakať v čakárni. Keď som sa ho pýtal, prečo nemôžem ostať, tak to obrátil na srandu, alebo ani neodpovedal. Neviem, ale mne to príde trocha čudné, veď nie som ani jej brat, ani priateľ, som jej muž a keď jej to nevadí, ani mne a keď ona doslova chce aby som tam bol, prečo tam nemôžem byť aj ja. Veď mu nezavadzam, nehovorím mu nič do toho čo robí, ani nič podobné. Bol som aj pri pôrode pred pol rokom a nikto nebol proti tomu.

Nechápem tomu, viete mi to vysvetliť či to je individuálne alebo či vo väčšine gynekológovia súhlasia, či nesúhlasia. Alebo viete mi povedať, čo mám urobiť aby som mohol byť pri svojej manželke (urobiť si nejaký kurz, alebo zmeniť gynekológa)? Spomínaný lekár nie je súkromník, myslíte, že pri súkromnom by som lepšie pochodil? Ďakujem

Ľubomír, Vranov nad Topľou

Milý Ľubomír,

Váš problém je dosť ojedinelý, priznám sa, že ja som sa ešte osobne nestretla s manželom, ktorý by chcel byť pri manželke pri jej vyšetrení. Aj keď pri ultrazvukovom vyštrení v tehotenstve sú často oteckovia pri svojich parnerkách.

Myslím, že nie je na to žiaden zákon, prečo by nemohol byť manžel pri vyštrení svojej manželky, aj keď to vôbec nie je bežné a pre gynekológa trochu nepríjemné, keď mu niekto stojí za chrbtom, ako sa hovorí.

Myslím, že na súkromnej ambulancii by Vám skôr mohli vyhovieť, ak by ste to veľmi chceli. Skôr by bolo priateľnejšie počkať v tej čakárni pokiaľ gynekológ vašu manželku vyšetrí a potom Vás môže zavolať dnu a vysvetliť Vám podrobne zdravotný stav vašej manželky.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa