Ste tehotná a máte menštruačné bolesti? Je to normálne?

Gynekologická poradňa17.10.2011
Ste tehotná a máte menštruačné bolesti? Je to normálne?

Dobrý deň, som v 8 ttt. Od nejakého 6 tt som mávala nevoľnosti takmer počas celého dňa, nevracala som, iba pretrvávala nechuť do jedla a niektoré jedla som nemohla cítiť. V pondelok som bola na ultrazvuku, keďže graviditu som zistila na základe testov na dovolenke. Doktor skonštatoval, že je všetko v poriadku a srdiečko bije.

Na druhý deň mi však odrazu prestalo byť zle, odrazu som mohla všetko konzumovať, nevoľnosti pominuli okamžite, nie postupne. Jedine čo mi ostalo je bolesť v prsníkoch, najmä ráno pri prebúdzaní a občasné akokeby menštruačné bolesti v podbrušku. Myslíte, že je dôvod na obavy, či je plod v poriadku?

Ešte podotknem, že robila som si 4 testy, prvé tri naznačovali veľmi silné čiarky, posledný čo som si robila v pondelok pred ultrazvukom naznačoval druhú čiarku veľmi slabú. Dočítala som sa, že hladina hcg práve v tomto období vrcholí.

Ďakujem za odpoveď.

Martina, Bratislava

Milá Martina, ak na ultrazvuku bola zachytená akcia plodu, tak vaše tehotenstvo je potvrdené a už nie je dôvod na tehotenské testy. Pocit na zvracanie v rannom tehotenstve patrí viac menej k normálnemu stavu tehotnej, pokiaľ to neprekračuje hranice normy.

Ak však máte pocit bolesti v podbrušku, je potrebné navštíviť vášho gynekológa, ktorý zhodnotí váš stav a podľa toho doporučí buď kľudový režim doma alebo v nemocnici.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa