Streptokok, ktorý ohrozuje tehotenstvo

Gynekologická poradňa06.06.2011
Streptokok, ktorý ohrozuje tehotenstvo

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom E.foecalis. Zistili ho môjmu mužovi v moči. On žiadne problémy nepociťuje, ale zistili mu ho. Ja som v 33. tt a neviem čo to pre mňa znamená. Môžem sa od neho nakaziť a ak ho už mám čo to znamená pre mňa a bábätko? Dnes som bola u gynekológa a povedala som mu o tom a urobil mi výter a teraz čakám. Prosím poraďte nám čo robiť.

Ako to bude s naším sexuálnym životom do pôrodu a po pôrode? Čítala som že nie je také jednoduché aj po niekoľkonásobnej antibiotickej liečbe sa streptokoka zbaviť. A vôbec ako sa dostal k môjmu mužovi? Viem že keď sa nachádza v čreve je neškodný a keď sa dostane mimo, spôsobuje infekcie. Môže sa nakaziť trebárs aj z výkalov zvierat a pod? Ďakujem

Silvia, Žilina

Milá Silvia, píšte, že váš manžel má v moči E.foecalis. Ak vám váš gynekológ zobral výter z pošvy, potom sa dozviete, či ho máte tiež. V tehotenstve je nebezpečný Streptoccocus agalactiae, ktorý však váš manžel nemá, podľa toho, čo píšete. Ten sa potom lieči, pretože ohrozuje tehotnú ženu infekciou a s tým spojeným predčasným pôrodom.. Enterococcus foecalis však nepatrí medzi rizikové, stačí ho preliečiť len vaginálne.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa