Tak na toto asi depilácia stačiť nebude...

Gynekologická poradňa01.02.2012
Tak na toto asi depilácia stačiť nebude...

Dobrý deň, chcela som sa spýtať na problém s nadmerným ochlpením tela. Neviem koho by som sa na tento problém mohla opýtať a s kým to riešiť. Síce ešte nemám 18 a na depiláciu ísť nemôžem, ale na to ako to vyzerá teraz, neviem či to bude stačiť. Ochlpenie sa nenachádza len na rukách ale aj na brušku a chrbte.

Chcela by som poprosiť o radu ako to vyriešiť, respektíve či existuje nejaké iné riešenie ako depilácia a pod.. Neviem, či je to problém hormónov, alebo niečoho iného. Prosím poraďte mi. Za odpoveď ďakujem

Tonka, Bardejov

Milá Tonka, nadmerné ochlpenie môže signalizovať aj nadmernú produkciu andrgénov - tzv. mužských hormónov v tele. Bolo by dobré nechať si vyšetriť hladinu testosterónu ako aj celý hormonálny profil, tiež funkciu nadobličky, pretože aj niektoré nádory nadobličky sa môžu prejavovať hirzutizmom - zvýšeným ochlpením.

Cushingov syndróm je ochorenie, kedy vzniká ako jeden z jeho prejavov nadmerné ochlpenie. Potrebné je ultrazvukové vyšetrenie vaječníkov, pretože niektoré nádory v tejto oblasti môžu spôsobovať dané prejavy. Syndróm polycystických vaječníkov je často spojený s nepravidelným cyklom a zvýšenou hladinou cukru v krvi. Nadmerné ochlpenie je často sprevádzané nepravidelným menzesom a akné na tvári dievčat. Liečba je vždy hormonálna, preto je nutné navštíviť gynekológa a endokrinológa.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa