Ureoplasma: Kto koho nakazil?

Gynekologická poradňa15.06.2010
Ureoplasma: Kto koho nakazil?

Dobrý deň! Potrebujem radu! Už vyše pol roka pociťujem bolesti v podbrušku, štípanie, pálenie, mám výtoky a pociťujem aj bolesti pri pohlavnom styku!

Mám priateľa už vyše 1,5 roka a na začiatku som bolesti pri styku nemala! Začali sa prejavovať až po roku! Mala som lekárku, ktorá mi dávala iba vaginálne krémy a čípky, ktoré však nezaberali!

Prešla som k druhému lekárovi, ktorý mi spravil špeciálne testy a zistil, že mám ureaplazmu! Chlamýdie vyšli negatívne! Liečila som sa 20 dni antibiotikami doxyhexal! Súčasne som užívala aj floragyn. Po ich dobratí však pálenie a štípanie neprestalo! Dal mi gynopevaryl 150 combipack, ktorý momentálne používam! Pociťujem však intenzívne pálenie a som aj začervenaná! Pre partnera odporučil iba používať počas jedného týžda canesten krém!

Užívam taktiež antikoncepciu Jeanine. Chcem sa opýtať z akých príčin sa u mňa vyvinula ureaplazma a či to nemôžem dostať naspäť od partnera, keď žiadnou liečbou, ani testami neprešiel? Dokedy budú mykózy pretrvávať? Kedy môžem mať pohlavný styk?

Vopred ďakujem za odpoveď!

Alexandra, Nové Zámky

Milá Alexandra, ureoplasma patrí medzi pohlavne prenosné ochorenia a je viac než pravdepodobné, že Váš partner ju mohol mať tiež. Potom ste sa mohli navzájom nakaziť, aj napriek tomu, že Vy ste bola preliečená.

Dôležité je aby bol vyšetrený aj Váš parner. Treba ho upokojiť, že nič vážne to nie je, je to celkom frekventovaná vaginálna infekcia.

Ak ste užívali silné antibiotiká /doxyhexal/ mohlo u Vás dôjsť k narušeniu vaginálnej flóry a tak máte vyšší sklon k mykózam.

Nateraz by som pohlavný styk obmedzila pokiaľ sa celkom nepreliečite.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa