Zápal pošvy a jeho liečba

Gynekologická poradňa25.01.2011
Zápal pošvy a jeho liečba

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Nedávno ma začalo trápiť časté močenie a sprevádzala to aj bolesť, tak som začala piť urologický čaj a nasadila som si tabletky Urinal. Nasledujúci deň bolo všetko v poriadku.

No o týždeň som pociťovala potrebu ísť na toaletu častejšie a k tomu sa pridalo aj svrbenie genitálií, tak som začala používať mastičku fungicidin, ktorá mi pomohla, ale tiež len na pár dni.

Teraz po pohlavnom styku, mi opuchli malé pysky a začal mi biely hustý výtok, ktorý vôbec nezapácha. Opuch už zmizol no bolesť pri dotyku zostala. Chcela by som vedieť aspoň približne čo mi je.

Ešte jedna zvláštnosť je moja menštruácia, ktorá je úplne slabá a trvá deň a pol - dva dni. Vždy predtým trvala aj týždeň. Používam aj antikoncepciu Linorette. Ďakujem za odpoveď

Lucia, Prešov

Milá Lucia, na začiatku ste mala pravdepodobne zápal močových ciest, ktorý pominul ale následne po oslabení organizmu Vám začal mykotický zápal pošvy - podľa toho ako to popisujete.

Ak máte kvasinky treba to preliečiť vaginálnymi tabletkami, ktoré Vám predpíše Váš obvodný gynekológ.

Každopádne by trebalo urobiť aj kutivačné vyšetrenie pošvy, kde sa definitívne potvrdí o aký zápal pošvy sa u Vás jedná a potom sa rozhodne o liečbe podľa citlivosti danej baktérie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa