Zopár tipov pre tehuľky ako zmierniť ranné nevoľnosti

Gynekologická poradňa22.07.2011
Zopár tipov pre tehuľky ako zmierniť ranné nevoľnosti

Dobrý deň, mám 21 rokov. Pred pár dňami som zistila že čakám moje prvé mimi. Ešte som u lekára nebola, som objednaná o dva týždne na prvé vyšetrenie. Mám ale problém s rannými a večernými nevoľnosťami. Je mi naozaj veľmi zle a žalúdok si robí čo chce. Navyše musím chodiť do práce a je mi veľmi nepríjemné, keď v robote chodím ako mŕtvola a zo všetkého ma napína.

Chcem sa spýtať, či neexistuje nejaký čaj, alebo niečo podobné čo by mi mohlo aspoň trošku pomôcť a zmierniť moje nevoľnosti. Ďakujem

Eva, Žilina

Milá Eva, ranná nevoľnosť v tehotenstve je častá, aj jeď niekedy sa stav môže zhoršiť natoľko, že je nutná hospitalizácia. Je to vtedy, keď už nie je možné prijať akúkoľvek stravu, a keď sa žena cíti veľmi oslabená.

U vás pokiaľ môžete jesť, treba konzumovať to, čo vám momentálne chutí a nie je vám po tom zle, aj keby sa to malo obmedziť napr. len na určitý druh ovocia alebo zeleniny. Niekedy pomáha aj citrónová šťava hlavne v týchto horúcich dňoch je dobrá chladená alebo s ľadom.

Na začiatku tehotenstva - v prvom trimestri, pokiaľ schudnete, netreba sa báť, pretože plod si sám vezme z vášho tela potrebné látky. Ak neužívate vitamíny pre tehotné, tak si ich kúpte. V lekárni dostať na predis aj torrecanové čípky, ktoré sú hlavne proti zvracaniu.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa