Ak pri kojení praskne bradavka...

Pediatrická poradňa10.11.2011
Ak pri kojení praskne bradavka...

Dobrý deň, pani doktorka. Moja dcérka má 4 mesiace, je dojčená a včera večer po kojení sa jej odgrclo krvavé a zopakovalo sa to aj dnes ráno. Už sa nám to dávnejšie stalo, ale vtedy to bolo zrazené hnedšie mliečko a to sa asi nasala krvi, lebo mi asi praskla bradavka, krvavý fliačik som vtedy našla na perinke hneď pri kojení, ale teraz som si nič také nevšimla.

Mohlo to byť zase prasknutou bradavkou aj napriek tomu, že som si to nevšimla? Alebo to môže byť niečo iné? Malá je inak spokojná, usmiata. Papá aj kaká normálne. Nemá ani teplotu. Čím to môže byť a treba s tým niečo robiť? Ďakujem za odpoveď.

Vivinka, Lendak

Dobrý deň,

Prímes krvi mohla byť spôsobená prasknutou bradavkou, ragádami na prsníkoch, aj keď ste si to nevšimli. Ak sa stav neopakuje, neriešte.

Prechodne môžete skúsiť dojčiť cez klobúčik, aby sa prsník zahojil. Odsledujte takisto mlieko, ktoré odstriekate, či je biele, resp, dožlta, alebo má prímes krvi.

Pri poraneniach ústnej dutiny, či pažeráka či chorobách žalúdka sa môže krv dostať do mlieka, vtedy je potrebné dieťa vyšetriť u lekára. Ak je dieťa spokojné, zrejme vážny problém nemá. Ak by sa však stav opakoval, vyšetrenia sú nevyhnutné.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa