Bibiána, Valaliky: Malý má odmalička vyrážky

Pediatrická poradňa15.10.2014
Bibiána, Valaliky: Malý má odmalička vyrážky

Dobrý deň,
malý Jakubko sa nám narodil 2.8.2014, zo začiatku som ho kojila, ale po príchode som stratila mlieko. Odvtedy ho kŕmim, iba Sunar Compelx 1. Malý mal odmalička vyrážky. Vraveli nám, že sa čistí, ale tie jeho vyrážky sú čoraz viac, priam je obsypaný a potom sa mu zapália ako uhry. Doktorka mi dala tekutý púder, ale nemám pocit, že by sa to zlepšilo. Neviete i poradiť, čo by mu vyčistilo pleť? Ďakujem. 

Bibiána, Valaliky

Dobrý deň,
môj názor je taký, že by ste to už zrejme nemali liečiť sama, ale navštíviť kožnú ambulanciu. Tekutý púder mu zrejme veľmi nepomôže, navyše pokožka pod ním nemôže dýchať a póry sa ešte viac upchávajú, existujúce vyrážky sa nehoja, ale zapália pod nánosom púdru. Ja vám odporúčam iba čistú vodu, na oblasť genitálií a konečníka jemné detské mydlo nearomatizované, alebo prípadne detský šampón na citlivú pokožku. Nemazať olivovým olejom, nanajvýš mandľovým. Ale ak netreba, nemastiť ničím.

Môže sa jednať o precitlivenú pokožku, atopickú, nepíšete údaj, či niekto z vás nie je alergik, alebo sa môže jednať aj o infekciu kože, keďže píšete , že vyrážky sa zapaľujú. Jednoznačne však treba vidieť, ťažko sa posudzuje kožný nález iba na základe popisu, pre zatiaľ však môžete skúsiť gáfrovú masť s ichtamolom, aspoň na malé miesto, ak urobí dobre, môžete aj na ďalšie časti tela. Nič nepokazíte aj užívaním Celaskon a B-komplex po pol tabletky každý druhý deň.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa