"Detský tábor" na redukciu hmotnosti

Pediatrická poradňa15.07.2011
"Detský tábor" na redukciu hmotnosti

Dobrý deň, som matkou 10 ročného syna, ktorý ma problém s nadváhou. Pri jeho veku a výške 155 cm, váži 67 kg. Už od detstva priberal a bol ako sa hovorí vždy taký pevnejší. Navštívili sme aj endokrinologickú poradňu, ale bezvýsledne, rozbory krvi má v poriadku, chvíľu mal nedostatok železa, ale výsledky boli v norme.

Vyskúšali sme už mnoho vecí, diétny režim, fyzické aktivity, plávanie, bicyklovanie, prechádzky so psom, nakoľko sa výsledky nedostavujú rýchlo, synovi chýba vytrvalosť. Prejavuje sa to už na jeho psychike, nakoľko si to stále viac a viac uvedomuje, je podráždený, odmieta chodiť medzi deti, lebo sa mu vysmievajú, je nervózny a potom sa krútime v jednom slepom kole.

Dozvedela som sa o odstránení tuku, respektíve tukových buniek, či naštartovanie metabolizmu, ultrazvukom. Chcem Vás požiadať o radu, či je to pre dieťa bezpečné, či by sme to mohli vzhľadom k jeho stavu a veku vyskúšať. Za odpoveď ďakujem.

Agáta, Nitra

Dobrý deň p. Agáta,

priznám sa - ja nemám s takýmito vecami žiadne skúsenosti, takže asi nie som vhodným adeptom odpovedať na túto otázku.

Na vašom mieste vyhľadám lekára, čo sa s tým zaoberá a nechám si poradiť.

Je to však jedna z možností, ako schudnúť a v zúfalej, či neriešiteľnej situácii by som do toho zrejme šla.

Ale ešte pred tým by som zvážila gastroenterologickú ambulanciu s možnosťou odporúčania na liečebný pobyt trvajúci minimálne 3-4 týždne zameraný na redukciu hmotnosti pre deti. Tam sa syn stretne s inými obéznymi deťmi, čo môže pomôcť jeho psychike a celý pobyt je zameraný na redukciu hmotnosti, o čo sa deti snažia spoločne pod lekárskym dohľadom. Ďalšou možnosťou je naučiť syna vytrvalosti spolu s vami, skúsiť to znova a znova a denne s ním ten šport absolvovať.

Jednej lekárke sa podarilo u svojich detí schudnúť pomocou čínskej medicíny (hľadajte).

Existuje však aj možnosť, že puberta u chlapca bude mať veľmi dobrý vplyv na jeho hmotnosť, hormóny urobia svoje, mnoho chlapcov sa v puberte vytiahne a nadbytočné kilogramy sa stratia. Tak akokoľvek sa rozhodnete, prajem veľa šťastia

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa