Kŕmenie počas noci? Ako dlho to bude ešte trvať

Pediatrická poradňa21.07.2011
Kŕmenie počas noci? Ako dlho to bude ešte trvať

Už tu podobná otázka bola ohľadne častého nočného budenia. Ešte pred týždňom som 7,5 mesačného chlapčeka kojila v noci 1-3x. Medzi kojeniami spalo dieťa aj 3-5 hodín. Na odporúčanie našej pediatričky, aby som nekojila v noci, som prestala kojiť v noci, až nadránom okolo pol piatej ho nadojčím a potom spinká ešte 2 hodinky. Odvtedy, čo som obmedzila kojenie sa syn často budí, aj 9x za noc, musím ho uspať buď čajíkom, alebo na rukách. Bolo toto rozhodnutie správne? Alebo ho mám raz v noci nadojčiť niekedy okolo jednej, keď je toto jeho budenie najintenzívnejšie? Ďakujem 

Marta, Humenné

Dobrý deň,

Existujú dve možnosti, rozhodnutie ostane na vás.

Prvá, že stav vydržíte pokým si dieťa zvykne a naučí sa v noci spať bez budenia a bez potreby čičíkania. Je už zbytočné uvažovať nad tým, či bolo správne začať, dali ste sa na boj, vytrvajte.

Druhá možnosť, že sa vrátite k predošlému kŕmeniu a dieťa v noci aspoň jeden-krát nadojčíte.

Každé dieťa treba posudzovať individuálne a aj keď je niečo všeobecne odporúčané, nemusí to platiť pre vaše dieťa, nemyslím však, že ste spravili chybu, ak sa snažíte dieťa naučiť, že nemusí v noci papať, lebo ozaj nemusí. Len v niektorých prípadoch to môže dlhšie trvať, pokým dieťa pochopí, čo od neho chceme a že to myslíme dobre.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa