Lenka, Dubie: Kedy dcérke ustane kašeľ?

Pediatrická poradňa30.06.2015
Lenka, Dubie: Kedy dcérke ustane kašeľ?

Dobrý večer prajem,
mám otázku ohľadom mojej 6 ročnej dcérky. Pred vyše mesiacom bola liečená na čiastočný zápal pľúc Zinnatom a Mucosolvanom. Vybrala necelé tri balenia Zinnatu. Tak dostala ditustat a aerius. Boli sme na vyšetrenie na alergologii, kde všetky výsledky sú v poriadku. Tam nám lekárka dala broncho vaxon a promethazin.

Teraz berie aj stotisíc keďže stále pokasliava a najviac večer. Boli sme aj na hematologii kde tiež vyšetrenia sú v poriadku. Chcem sa spýtať kedy ten kašeľ ústane, je to len pokasliavanie ako keby jej v krku niečo vadilo. alebo kam ešte ísť na vyšetrenie aby sa niečo nezanedbalo.Za odpoveď ďakujem

Lenka, Dubie


Dobrý deň,
podľa môjho názoru sa jedná o tzv. postinfekčný kašeľ. Je to kašeľ, ktorý pretrváva isté obdobie, môže aj niekoľko týždňov po prekonaní ochorenia. Ak sa ochorenie začalo pred mesiacom, jeho liečba trvala tak 2 – 3 týždne, tak mi príde ešte stále normálne, že dieťa môže kašlať. Hlavne, ak boli všetky výsledky v norme. Podľa toho, čo popisujete, sa jednalo o ťažší priebeh zápalu pľúc, liečba prebiehala dlhšie, dokonca bola vyšetrená imunita, takže aj 3 – 4 týždne po chorobe doznieva kašeľ. Je dobré mať po liečbe kontrolné odbery krvi a výsledky výterov, či kontrolný röntgen hrudníka. Ak je všetko ok, tak kašľu pomôže už len čas.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa