Lenka, Vrútky: Dcérku nonstop trápi kolika

Pediatrická poradňa29.02.2016
Lenka, Vrútky: Dcérku nonstop trápi kolika

Dobrý deň,
mám dcérku, ktorá má 1 mesiac a dva tt., nekojí, pretože som stratila mliečko z dôvodu podávania injekcií 7 dní, pretože sa mi zle rolovala maternica po pôrode a mala som krvné zrazeniny. Takže od 2 tt sme na beba ha 1. Na mliečko zo začiatku reagovala dobre, no po 2 tt od narodenia nás začala trápit kolika, každý večer od 22:00 do 02:0 sme hore a moc plače. Skúsila som všetko, kvapky espumisan, sam sipmlex, baby calm, samozrejme, každé zvlášť a s odstupom, aby som videla zmenu, no nič sa nedialo, dieta stale plakalo kazdý vecer v rovnaky cas.  Ďakujem za radu.

Lenka, Vrútky

Dobrý deň,
ja by som vám odporúčala, aby ste si mliečko Beba Sensitive kúpili. Na jeho kúpu nie je potrebný lekársky predpis  a cena 400 g balenia je porovnateľná s Beba HA 1. Pri väčšom balení je už rozdiel markantnejší, ale na druhej strane máte mliečko hneď a môžete ho vyskúšať. Toto mlieko obsahuje väčšie množstvo probiotických baktérií Lactobacillus, ktoré harmonizujú funkciu tráviaceho systému a účinkujú proti dojčenským kolikám. Čiastočne rozložená bielkovina mlieka výrazne uľahčuje trávenie a urýchľuje priechod stravy zažívacím systémom.

Znížený obsah kravskej bielkoviny pomá ha od plynatosti a s tým spojenou bolesťou bruška. Vaša pani doktorka má na jednej strane pravdu  v tom, že samotná kolika nie je dôvodom na návštevu gastroenterologickej ambulancie. Ak by sa k tomu pridalo neprospievanie alebo iný dôvod, už by bola situácia inakšia. Ja osobne by som od tejto ambulancie nečakala vyriešenie problému, teda odstránenie koliky  a takisto čakacie doby na vyšetrenie zväčša bývajú značne dlhé. Ak však nie ste spokojná s rozhodnutím vašej detskej lekárky, môžete si vybrať inú detskú lekárku, výber lekára je momentálne slobodný.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa