Lilla, Bruty: Synček nepapá dosť

Pediatrická poradňa03.02.2017
Lilla, Bruty: Synček nepapá dosť

Dobrý deň
synček má 3 mesiace, kojila som ho do 2 mes., potom som mu dávala Humanu ha, ale nevedel kakať, pediater odporučil francúzske mlieko, ale z toho nepapá toľko, koľko by mal, ako pozerám aj schudol, bojím sa už iné mliečko vyskúšať, mám strach, že bude mať z toho nejaké problémy.

Lilla, Bruty


Dobrý deň,
áno je pravda, že nie je príliš dobrým riešením častá zmena druhu umelého mlieka, treba si to premyslieť. Ale ak je to potrebné, tak choďte do toho. Na vašom mieste by som však ešte nejaký čas počkala, skúsila ešte, či si dieťatko na mlieko nezvykne, francúzske mlieko je fajn mlieko, tak ešte vytrvajte, potom stav prekonzultujte znova s vaším pediatrom, tam nech sa dieťatko zváži, pediater nech k tomu zaujme stanovisko... či naozaj došlo k výraznému poklesu na váhe a teda či dieťatko potrebuje zmenu mliečka.

Dieťa z toho nebude mať problémy, ale je preňho akurát náročnejšie prekonať zmenu, znova sa prispôsobiť, preto sa táto vec má diať postupne. Prvý deň nahradíte z celej dávky mlieka ¼ novou značkou umelého mlieka, ¾ ponecháte staré mliečko, ak prebehne deň v  ;pohode, na druhý deň prejdete na pomer pol na pol, ale môžete aj ešte jeden deň počkať a na pomer pol na pol prejdete až tretí deň, postupne tak vymeníte celú dávku. Toto je len príklad, zmenu môžete vykonať aj iným modulom, tak ako vám vyhovuje.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa