Lucia, Bratislava: Ako naučiť dieťa poobede spať?

Pediatrická poradňa15.01.2014
Lucia, Bratislava: Ako naučiť dieťa poobede spať?
Dobrý deň,
mám 9-mesačného syna, ktorý v noci spinká celkom dobre. Horšie je to cez deň. Keď sa naobeduje, nechce mi vôbec spávať. Keď ho chcem uložiť, spustí krik a strašne sa jeduje. Nemáte nejakú radu, ako naučiť dieťa poobede spať? Skúšala som už hádam všetko. Ďakujem za radu.

Lucia, Bratislava


Dobrý deň,
sú aj také deti, ktoré cez deň nespia, alebo len troška zdriemnu, možno je vaše jedným z nich, v tom prípade sa musíte zmieriť so situáciou, že dieťa prosto spať nebude a vy sa mu musíte venovať celý deň. Ak ale vidíte, že dieťa spánok potrebuje, že je unavené a nervózne, môžete ho skúsiť uspať v kočiari, syn je vo veku, kedy deti v kočiar ešte dokážu spať.

Alebo druhá rada – položiť do postieľky a nechať, on sa dlho jedovať nebude a potom zaspí. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, prvé dni budú isto náročné, bude plakať aj dlhšie, ale po niekoľkých dňoch sa naučí zaspať sám. Môžete sa riadiť aj pravidlami knihy „Každé dieťa sa vie naučiť spať“ (dá sa zohnať na internete cez mamičkovské fóra), tam sa popisuje metóda, kedy ku dieťaťu opakovane chodíte a ukľudňujete ho. Postupne sa naučí pekne zaspávať samo. Držím palce.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa