Martina, Nitra: Ako mám do syna dostať mlieko?

Pediatrická poradňa18.03.2017
Martina, Nitra: Ako mám do syna dostať mlieko?
Dobry den
Prosim vas, neviete mi poradit ako mam do mojho 5mesacneho synceka dostat umele mlieko? este ho kojim, no na noc som mu chcela dat UM kedze sa mi zobudi uz po 3 hodinach a potom kazde dve hodiny, niekedy kazdu hodinu kojit a pravdu povediac, uz nevladzem. Z flase pit vie, vodicku vypije a chuti mu, no ked mu chcem dat UM tak place a nevypije mi ho, skusila som rozne znacky. Nemam tolko svojho mlieka aby som si co i len odsala.
Dakujem za kazdu cennu radu

Martina, Nitra


Dobrý deň,
asi vám moc neporadím, to chce iba trpezlivosť a čas. Skúšať a ponúkať fľašu. Nech to skúsi aj otec dieťaťa alebo babka a to bez vašej prítomnosti, ak dieťa nebude mať na výber, ak nebudete na blízku, tak vypije, ked bude hladné. Rôzne druhy mlieka by som už neskúšala, vyberte si jednu značku, tú, čo sa vám najviac pozdáva a dookola ponúkajte.

Existuje ešte možnosť, že máte dostatok mliečka pre dieťatko, ak odmieta fľašu. V noci môžete dať aj vodu alebo čajík. Môžete už začať aj s príkrmami, skúste začať na večer, večeru nahraďte varenými zemiakmi, mrkvou, neskôr kašou, možno to pomôže k lepšiemu spánku.

Kvalita spánku nie je vždy závislá na naplnenom žalúdku, dieťa prechádza vývinom a jeho nezrelý centrálny systém je momentálne nastavený tak, že nedokáže nepretržite dlhšie spinkať, prosto – nečakajte zázrak od toho, že dieťa naučíte na umelé mlieko a prespí vám celú noc. Áno, môže sa to stať, ale rovnako sa môže stať aj to, že vám to až tak nepomôže.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa